Czym charakteryzuje się najlepszy orbitrek ?

Przegląd najważniejszych funkcji trenażera eliptycznego.

Orbitrek - idealne urządzenie do treningu pośladków.

Orbitrek, czyli trenażer eliptyczny, to połączenie steppera, rowerka funkcjonalnego i bieżni. Jest on popularną formą treningu cardio. Często wybierają go Panie, bo angażuje wiele partii mięśniowych, a dokładnie 80%, w tym mocno pośladki. Na orbitreku można też spalić całkiem sporo kalorii. Wybierając orbitrek, nie możesz zapominać o odpowiedniej technice, tempie i intensywności, a także zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów wyposażenia. Właśnie! Czym powinien charakteryzować się dobry orbitrek?

W branży związanej ze sprzedażą lub wynajmem sprzętu fitness trwa obecnie zatrzęsienie. W orbitrekach możesz przebierać do woli. Jedne mają bogate wyposażenie i znajdziemy je w profesjonalnych siłowniach, a inne są prostsze w obsłudze, które śmiało wykorzystasz do treningu w domu.

Do podstawowego wyposażenia orbitreka możemy zaliczyć:

Wyróżniamy trzy typy orbitreków: mechaniczny, magnetyczny i elektromagnetyczny.
Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Orbitrek mechaniczny:

Działa on na zasadzie hamulca, który dzięki tarciu zmniejsza prędkość koła zamachowego. Przez to użytkownik odczuwa większy opór. Natomiast, aby zmienić opór, trzeba się zatrzymać, dokręcić lub odkręcić śrubę i wtedy można, wrócić do treningu. Dużą zaletą orbitreka mechanicznego jest jego cena, bo plasuje się znacznie niżej, niż orbitreka magnetycznego. Do minusów na pewno zaliczymy jego głośność i trwałość.

Orbitrek mechaniczny Katowice

Orbitrek magnetyczny:

W modelach magnetycznych hamowanie odbywa się poprzez działanie pola magnetycznego przybliżonego do koła za pomocą silnika (automatyczne) albo pokrętła (manualne). Systemy magnetyczne spotykane są w orbitrekach wymagających stałego poboru prądu, jak i w mniejszych modelach, które nie potrzebują stałego zasilania. Wtedy ramieniem z magnesami steruje pokrętło, którym ustawiamy obciążenie. Pokrętło to system linek, które odsuwa lub przysuwa magnesy do koła zamachowego. Na pewno dużą zaletą tego sprzętu będzie jego cicha praca, płynność oraz dłuższa żywotność, niż orbitreka mechanicznego. Natomiast wadą jest wyższa cena i wyższy koszt naprawy, bo mamy tu sprzęt bardziej zaawansowany technologicznie.

Orbitrek elektromagnetyczny:

W tym orbitreku za hamowanie odpowiedzialne są elektromagnesy, które sterowane są za pomocą komputera. Im bardziej zwiększamy opór, tym elektromagnes działa z większą siłą, skutecznie je wyhamowując i generując duże obciążenie. System działa odwrotnie, gdy chcemy zmniejszyć obciążenie- elektromagnes zmniejsza systematyczność działania, uwalniając koło zamachowe. Orbitrek elektromagnetyczny jest zdecydowanie najcichszy, ale też niestety najdroższy i do swojej pracy potrzebuje stałego dopływu prądu.

sprzęt treningowy Katowice

W orbitrekach ważny jest też napęd, czyli to, gdzie znajduje się koło zamachowe.

Orbitrek przednionapędowy.

W takim orbitreku mechanizm zamontowany jest przed naszymi stopami, co sprawia, że nasza praca jest bardziej płynna, ponieważ stopy znajdują się bliżej siebie. Gdy stopy są bliżej siebie, nasze ciało jest stabilne, a trening bardziej wygodny. Jedyną wadą tego napędu jest wielkość orbitreka i jego ciężar.

Orbitrek tylnonapędowy.

Orbitrek ten, swój mechanizm napędowy ma między nogami osoby ćwiczącej, a to sprawia, że nasze stopy są odsunięte od siebie. Sprawia to, że nasze ciało zaczyna bujać się na boki i nasza maszyna może, być wtedy mniej stabilna. Dzieje się tak natomiast przy bardzo intensywnym treningu. Orbitrek z napędem na tył jest za to mniejszy, lżejszy i mniej awaryjny.

Jak widzisz, możliwości masz mnóstwo. Według nas dobrym wyborem jest orbitrek magnetyczny przednionapędowy. To sprzęt w dobrej cenie i z bardzo dobrymi parametrami. Możesz się im bliżej przyjrzeć na naszej stronie.

Omówiliśmy już wszystkie warianty orbitreków. Wybór należy do Ciebie. Orbitrek to sprzęt dla każdego, bez względu na wiek oraz wzrost. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na maksymalny ciężar, który urządzenie udźwignie oraz to, jaki planujemy wykonywać trening: cardio czy interwały. Świetną opcją jest możliwość wypożyczenia sprzętu fitness, na przykład u nas na www.fitkato.pl. Wtedy możesz, przetestować każdy z orbitrekow przez miesiąc, aby wybrać odpowiedni sprzęt przed zakupem.