Jak zadbać o sylwetkę przed wakacjami ?

Pomożemy Ci w tym !

Skorzystaj z wypożyczalni sprzętu fitness !

Co roku, gdy zbliża się lato, każdy z nas zaczyna myśleć o poprawie swojego wyglądu. Jedni zaczynają stosować drakońskie diety, inni odwiedzają studia modelowania sylwetki, a pozostali zastanawiają się, jak trwale wyrzeźbić ciało. Ta ostatnia grupa, choć będzie potrzebować więcej czasu na pojawienie się konkretnych efektów, zapewne wybierze najskuteczniejszą drogę. Nic tak dobrze nie działa na sylwetkę, jak odpowiednio dobrana dieta, trening siłowy oraz ćwiczenia cardio. Jeśli cardio, to jakie urządzenia powinniśmy wybierać ?

W obecnych czasach, gdy możliwości wybrania się do profesjonalnego studia fitness jest mocno ograniczona, warto zastanowić się nad wypożyczeniem lub kupnem sprzętu do domu. Dostępność urządzeń do ćwiczeń cardio jest całkiem pokaźna. Można wybierać spośród rowerków, bieżni, orbiterków czy wioślarzy. Omówimy dla Was te, które są godne uwagi.
Najpierw pod lupę weźmy rowerki. Jaki powinien być taki rowerek treningowy ?
Na pewno powinien być cichy i posiadać wyświetlacz z odmierzanym czasem. Dobrze by było, gdyby miał różne tryby jazdy oraz pomiar pulsu, a także wygodne siodełko.
Naszym zdaniem rowerkiem, który spełnia te wszystkie wymagania, jest M1844-i firmy HMS.

Można go łatwo przenosić, bo został wyposażony w kółka. Ma szerokie siodełko, zapięcie na stopy, wiele trybów jazdy oraz można podłączyć do niego Smartphone poprzez kabel USB. Pozycja na nim nie wymaga pochylania się, więc siedzimy, jak na rowerze miejskim.
Dla osób, które chcą wykonywać szybkie i intensywne cardio wartym uwagi modelem jest rowerek Spinnigowy IC7 marki Schwinn. W tym rowerze wszystko dzieje się samo. Zmiana poziomu oporu dzieje się bezstopniowo, a pokrętłem znajdującym się na ramie możemy regulować poziom trudności jazdy. Rower wyposażony jest w panel, na którym widać czas jazdy, prędkość, pokonany dystans, spalone kalorie oraz ilość wykonywanych obrotów na minutę.
Pedały posiadają zapięcia, dzięki czemu stopy nie ślizgają się w czasie treningu. Przy kierownicy jest również uchwyt na bidon. Rower jest polecany dla osób niskich oraz wysokich, ponieważ siodełko jest regulowane w szybki i łatwy sposób.

Alternatywą dla zwykłych rowerków jest rowerek powietrzny.
Dzięki rowerkowi powietrznemu trening rozbudowany jest o pracę górnej partii ciała. Aby napędzić rowerek do pracy, musimy zaangażować ramiona. Im większy opór powietrza, tym bardziej zwiększa się obciążenie treningu. Jest  to bardzo fajna opcja dla treningów interwałowych. Polecanym rowerkiem w tej kategorii jest  MP8880 HMS PREMIUM.

Ten model został wyposażony w wyświetlacz, na którym widać takie parametry, jak: Czas treningu, ilość powtórzeń na minutę, prędkość jazdy, pokonany dystans oraz spalone kalorie. Jego siodełko jest regulowane w 9 poziomach. Posiada uchwyt na urządzenia mobilne oraz zapięcia na stopy. Rowerek powietrzny jest ergonomiczny i łatwy w obsłudze.
Drugą kategorią są bieżnie elektryczne.
Jaka powinna być odpowiednia bieżnia elektryczna do treningu cardio?
Zapewne powinna mieć duży pas do biegania, wyświetlacz, możliwość podłączenia urządzenia mobilnego oraz różne programy biegowe. Jej silnik powinien mieć minimum 2KM oraz odpowiednio dobrane obciążenie i wielkość do naszych proporcji. Bieżnią elektryczną godną uwagi jest BE4548 HMS.

Jest to niedroga opcja, która jest bogato wyposażona oraz ma całkiem niezłe parametry. BE4548 posiada duży pas biegowy oraz amortyzację, która daje wrażenie biegu po plaży. Ekran tej bieżni jest całkiem spory (10,1”) i działa, jak w Smartphonie. Oprócz podstawowych funkcji, jak spalone kalorie, czy ustawienia programu, posiada on Wi-fi oraz system android i może być używany jak tablet. Gniazdko USB oraz mp3 umożliwia słuchanie ulubionej muzyki, czy oglądanie filmów. W systemie mamy aplikacje Youtube, Facebook, Twitter, przeglądarkę internetową oraz obsługę plików audio i video. Bieżnia zapamiętuje nasze ustawienia treningu, dzięki czemu możemy monitorować nasze postępy. Bieżnię można złożyć, co daje możliwość użytkowania jej wtedy, kiedy jest potrzebna.
Droższą opcją jest bieżnia elektryczna BE5830 HMS PREMIUM.

Bieżnia ma amortyzację o strukturze plastra miodu, dzięki czemu nasze stawy są bezpieczne. Skala prędkości w tej bieżni zaczyna się od 1km/h. Dzięki temu można wykonywać na niej spacery, marsze oraz biegi. Sprzęt posiada aż 4,5KM, co daje nam pewność, że będzie działał szybko i sprawnie. Na pulpicie można położyć urządzenie mobilne lub bidon. Sam ekran jest intuicyjny i w łatwy sposób można na nim zmieniać prędkość, czy kąt nachylenia bieżni. Otrzymujemy na nim również ważne informacje w czasie treningu, takie jak: prędkość, spalone kalorie, pokonany dystans, czas treningu czy wysokość tętna. BE5830 HMS PREMIUM ma do dyspozycji 39 programów treningowych. Dzięki temu nie będziemy się nudzić w czasie treningu. Bieżnię można z łatwością złożyć oraz przetransportować w inne miejsce, bo posiada kółka.  Kolejnym sprzętem do zadań specjalnych jest orbitrek.

Orbitrek nie tylko spala większą ilość kalorii, niż podstawowy trening na bieżni czy rowerze, ale powoduje także, że angażujemy do pracy całe ciało. Trening na orbitreku jest bardzo intensywny, dzięki czemu możemy szybciej cieszyć się efektami.
Przetestowanym i godnym polecenia jest ORBITREK MAGNETYCZNY HMS PREMIUM H1830-i.

Stosunkowo niedrogi sprzęt, który jest solidnie wykonany i ma wszystko, czego potrzebujemy do treningu. Do tego orbitreka z łatwością podłączymy Smartphona.  Dzięki temu użytkownik uzyskuje dostęp do bezpłatnej aplikacji iConsole+training. Software gromadzi wszystkie niezbędne dane dotyczące treningu, dzięki czemu możemy monitorować nasze treningi. Panel sterujący w tym urządzeniu jest bardzo intuicyjny. Z łatwością zmienimy tryb treningu, czy obciążenie. Znajdziemy na nim wszystkie parametry, takie jak: czas treningu, obciążenie, ilość spalonych kalorii, czy przebyty dystans. Rączki posiadają sensory do pomiaru pulsu, a sam orbitrek ma wbudowane 24 programy treningowe.   Zdecydowanie tańszą opcją jest ORBITREK SPINNINGOWY MAGNETYCZNY HMS H8890.

Prosty, nieduży i solidnie wykonany. H8890 jest to orbitrek spinningowy, który charakteryzuje się krótkimi ruchami.W klasycznych orbitrekach torem ruchu jest elipsa, w tym przypadku ruch jest prowadzony po kole. Takie rozwiązanie powoduje, że trening bardziej przypomina wchodzenie po schodach i jest również dużo szybszy niż standardowy trening cardio. Orbitrek jest wyposażony w wyświetlacz, który podaje podstawowe parametry treningu oraz posiada uchwyt na urządzenia mobilne. Na pewno dużym plusem sprzętu jest jego rozmiar, ponieważ nie będzie zajmował dużo miejsca w pomieszczeniu.  H8890 jest świetnym rozwiązaniem dla treningu interwałowego.
Ostatnim sprzętem cardio jest wioślarz.

Zdecydowanie najbardziej intensywny trening cardio zapewni nam wioślarz. Jest to sprzęt, na którym trenując, wykonujemy ruchy wiosłowania. Zaangażowane do pracy jest tutaj całe ciało i spalamy maksymalną ilość kalorii. Jakie cechy powinien mieć wioślarz?
Na pewno powinien posiadać solidną budowę, wygodne siodełko, czytelny wyświetlacz i być cichy.
Sprzętem, który znajdziecie na siłowniach, ale taki, który możecie też, mieć w domu jest Concept2 / Thor.

Niezwykle trwała konstrukcja. Użytkując sprzęt, czujemy się, jakbyśmy naprawdę wiosłowali. Siedzisko jest miękkie i bardzo sprawnie porusza się po torze.  Opór przy użytkowaniu zależy tylko i wyłącznie od nas. Przy pomocy turbiny obrotowej wioślarz działa bez zarzutu. Do dyspozycji mamy oczywiście ekran z podstawowymi parametrami treningu, który zapisuje nasz trening. Dzięki temu przy kolejnym cardio nie musimy wprowadzać opcji od nowa. Wszystkie dane treningowe możemy przenieść na laptopa lub urządzenie mobilne, poprzez port USB. Dla nuty rywalizacji wioślarz Concept 2 daje nam możliwość  realizowania zawodów sportowych przy użyciu firmowego oprogramowania Venue Race, przy połączeniu ergometrów w sieci  z wizualizacją przebiegu zawodów w czasie rzeczywistym. Trening na tym sprzęcie to czysta przyjemność. Jest on polecany dla każdej osoby, bez względu na staż treningowy.
Jak widzisz, aby zadbać o swoją sylwetkę nie tylko należy prowadzić odpowiednią dietę, ale trzeba też dobrać odpowiedni sprzęt do spalenia tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienia mięśni. Wybór nie jest łatwy, ale nasz sklep oraz wypożyczalnia FitKato.pl służy pełnym doradztwem w zakresie wyboru sprzętu. Wszystkie urządzenia, które Ci przedstawiliśmy, są dostępne w naszym sklepie lub w wypożyczalni. Do lata zostało niewiele czasu, więc bierz się do pracy !