Na czym robić trening cardio ?

Wybieramy najlepszy sprzęt do ćwiczeń w domu.

Trening cardio - jak ćwiczyć i jaki sprzęt treningowy wykorzystać ?

Decydując się na kupno lub wypożyczenie sprzętu do treningu cardio wykonywanego w domu, należy zadać sobie bardzo ważne pytanie, a mianowicie: jaki sprzęt wybrać do domu, aby trening był dobrze wykonany i dawał najlepsze efekty. Nie ważne czy potrzebujesz treningu do spalenia tkanki tłuszczowej, dla rozrywki, czy do rehabilitacji po urazach. Musisz mieć świadomość, jak poszczególne urządzenia funkcjonują i jakie partie mięśniowe na nich pracują. Przyjrzyjmy się najważniejszym i najczęściej wykorzystywanym sprzętom fitness do ćwiczeń cardio.

Jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli obawiasz się kontuzji. Trening cardio na rowerku treningowym nie jest narażony na kontuzje, ponieważ unikamy tutaj obciążenia stawów i jakichkolwiek wstrząsów. Takie regularne ćwiczenia są dobrym wyborem dla osób, które chcą schudnąć, zwiększyć swoją wydolność, wzmocnić nogi i po konsultacji z lekarzem, powrócić do sprawności fizycznej, po przebytych kontuzjach. Trening na rowerku treningowym nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego sprzętu lub jego wynajem, to nie zajmie Ci on zbyt wiele przestrzeni w domu. W zależności od intensywności treningu cardio, na rowerku spalisz od 300-700 kcal.

sprzęt fitness Katowice

Wybierając ten rodzaj treningu, nie tylko spalasz kalorie, ale także ćwiczysz siłowo. Pracują tu nie tylko nogi, pośladki, czy ramiona, ale także brzuch. Przed ćwiczeniami warto się rozgrzać, aby uniknąć kontuzji. Ćwiczenia cardio na orbitreku nie obciążają stawów oraz ścięgien. W czasie treningu na orbitreku musisz utrzymywać odpowiednią pozycję: trzymać ruchome ramiona, mieć wyprostowane plecy, napięte mięśnie brzucha i patrzeć na wprost. Orbitrek powoduje nie tylko spalanie tkanki tłuszczowej, ale także poprawę krążenia krwi i wzmocnienie pracujących mięśni. Na orbitreku spalamy od 380- 500 kcal. Podobnie jak rower nie zajmuje on dużo przestrzeni w pomieszczeniu, więc możesz go spokojnie kupić lub wypożyczyć.

siłownia w domu

Jeśli zastanawiasz się nad treningiem cardio na bieżni, to pamiętaj, że musisz mieć do tego odpowiednie obuwie, które będzie amortyzowało Twój bieg. Bieżnia treningowa jest odpowiednim wyborem dla każdego, kto chce schudnąć, polepszyć swoją kondycję i nie chce lub nie lubi biegać na świeżym powietrzu.  W czasie biegu pracują mięsnie ud, pośladków i łydek. Dzięki bieganiu na bieżni zmniejszasz poziom cholesterolu i dbasz o swoje serce. Trening na bieżni nie jest dla Ciebie, jeśli masz problemy z kręgosłupem lub stawami. Jeśli planujesz zakup lub chcesz wypożyczyć bieżnię, to pamiętaj, żeby wygospodarować na nią więcej miejsca lub wybierz model, który jest składany. W zależności od treningu, na bieżni spalisz od 400- 800 kcal.

sprzęt treningowy wynajem Katowice

Trening cardio na wioślarzu jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają mało czasu na wykonanie ćwiczeń. Podczas wysiłku pracują tutaj wszystkie mięśnie na całym ciele, spalając przy tym maksymalną ilość kalorii w krótkim czasie. Wbrew pozorom trening na wioślarzu jest polecany dla każdego, bo nie obciąża stawów. Na wioślarzu możemy spalać kalorie, jednocześnie budując mięśnie. Musimy pamiętać tutaj o prawidłowej technice oraz o tym, żeby nie wybierać od razu maksymalnego obciążenia. Ćwiczenia na wioślarzu musimy intensyfikować stopniowo, wtedy efekty będą szybkie i trwałe. W czasie treningu na wioślarzu spalamy w godzinę od 700-800kcal. Chcąc go wypożyczyć lub kupić pamiętaj, że zajmuje najwięcej miejsca ze wszystkich opisanych sprzętów do ćwiczeń cardio, ale na pewno daje bardzo dobre efekty.

siłownia w domu

Produkt combo, czyli połączenie rowerka stacjonarnego, orbitreka i wioślarza. To Ty tutaj napędzasz moc rowerka poprzez ruch ramion i nóg. Dzięki temu, że sam generujesz stopień trudności, wprowadzając cały mechanizm w ruch, sprawiasz, że Twoje ciało pracuje kompletnie i z pożądaną intensywnością. W czasie treningu na rowerku powietrznym nie obciążysz swoich stawów, a wręcz jest on polecany dla osób z kontuzjami, czy w czasie rehabilitacji. Rowerek powietrzny ma ergonomiczne kształty, dzięki temu zmieści się w niewielkich pomieszczeniach. Na tym sprzęcie treningowym spalisz w 20 min 200 kcal.

rowerek powietrzny wynajem Katowice

Jak widzisz, wybór jest spory. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, musisz zastanowić się, na jaki wysiłek fizyczny jesteś gotowy. Jeśli jesteś początkujący i nigdy nie miałeś do czynienia z treningiem cardio najlepszą opcją będzie rowerek stacjonarny. Natomiast jeśli jesteś zaprawiony w bojach, to śmiało możesz kupić lub wypożyczyć rowerek powietrzny. Nie chodzi o to, żebyś szybko się zniechęcił i sprzęt miał służyć jako wieszak. Ważne są Twoje predyspozycje i stopniowe podwyższanie sobie poprzeczki, aby efekty ćwiczeń były jak najlepsze.